توسط: مسئول سایت 19/04/1399

کلاس های آنلاین

در حیطه آموزش‌های غیر حضوری (مجازی)، برگزاری کلاس‌های آنلاین یکی از متداول‌ترین روش‌های آموزش است. بهره‌گیری از این شیوه آموزشی، از این جهت که شبیه‌ترین شیوه به کلاس درس حضوری است، مور توجه و حائز اهمیت است.

   دبیرستان همدرسان با شروع کرونا تعطیلات در اسفندماه 1398، در زمره اولین مدارسی بود که آموزش در بستر کلاس آنلاین (در محیط Adobe Connect) را آغاز نمود. آشنایی مدیریت و دبیران جوان و به‌روز این مجموعه با شیوه‌های آموزش مجازی از جمله امتیازاتی بود که از همان روزهای اول، تفاوت کیفیت آموزش مجازی در این دبیرستان با دیگر مجموعه­های هم‌تراز را آشکار کرد.

   پس از راه‌اندازی کلاس‌های آنلاین و بهره‌گیری از این شیوه زنده آموزش مجازی، دبیران توانمند و مسئولیت‌پذیر دبیرستان با بکارگیری نرم‌افزارهای تولید محتوای آموزشی تا کنون حدود 50 ساعت ویدئوی آموزشی تولید نموده‌اند که فهرست آن در قسمت «ویدئوهای آموزشی همدرسان» قابل مشاهده است.

   به‌جز کلاس‌های درس ایام کرونا تعطیلات، اعتکاف علمی مجازی دوران نوروز، کلاس‌های رفع اشکال امتحانات نهایی و ... نیز در در محیط Adobe Connect برگزار شد.

  از اقدامات ویژه همدرسان، برگزاری امتحانات پایانی (خردادماه) پایه دهم و یازدهم به صورت شفاهی و تصویری در کلاس آنلاین بود که بسیار مورد استقبال والدین عزیز قرار گرفت ...

  در دوران آموزش مجازی، ما حتی گاهی جشن‌ها و شادی‌هایمان را هم به بستر کلاس آنلاین کشاندیم! جشن تولدها، روز معلم و ...

 اکنون نیز پس از برگزاری صدها ساعت کلاس آنلاین، «مدرسه تابستانی» همدرسان، کلاس‌های کنکور و ... در در محیط Adobe Connect و در بستر کلاس آنلاین در حال اجراست ...