راه‌یابی تیم علوم انسانی دبیرستان همدرسان به مرحله نیمه نهایی لیگ علمی پایا
توسط: مسئول سایت 19/06/1399

راه‌یابی تیم علوم انسانی دبیرستان همدرسان به مرحله نیمه نهایی لیگ علمی پایا

رقابت دانش‌آموزان دهم انسانی در سیزدهمین دوره لیگ علمی بین‌المللی پیشگامان ایران اسلامی (پایا) و هشتمین دوره مسابقات دانش‌آموزان جهان اسلام در ایران

ثبت‌نام سیزدهمین دوره بزرگ‌ترین رقابت علمی گروهی کشور در تاریخ پنجم آذر ماه، شروع شد و دانش‌آموزان عزیز ما، «حانیه خزعلی، ریحانه شایسته، فاطمه عطایی، غزل ناصری مقدم و مائده محمدنیا» تیمی پنج نفره را تشکیل داده و ثبت‌نام نمودند. در این دوره از رقابت‌‌ها، 60035 نفر در قالب 12007 تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند. با بروز بیماری همه‌گیر کرونا و تغییر تاریخ آزمون، این رقابت علمی در روزهای 17 و 18 تیرماه برگزار گردید. رقابت تیم‌های علوم انسانی در دروس اقتصاد، جامعه شناسی، منطق، دین و زندگی و دو کتاب معاد و منطق شهید مطهری (ره) به صورت مجازی برگزار گردید.
تیم دبیرستان همدرسان، یکی از 29 تیم برگزیده استان خراسان رضوی در پایه دهم انسانی است که به مرحله نیمه نهایی راه یافته است. جای بسی افتخار که نام همدرسان به عنوان تنها مدرسه غیردولتی راه یافته به مرحله نیمه نهایی در بین مدارس مشهد می‌درخشد.
مرحله نیمه نهایی نیز در تاریخ‌های 26 و 27 شهریور ماه در دو بخش برگزار گردید:
1-    آزمون مجازی شامل ده سؤال تحلیلی.
2-    ساخت پاورپوینت و ویدئو در خصوص فلسفه علم و تأثیر آن بر سایر علوم.
این رقابت، در کنار سنجش آموزه‌های علمی دانش‌آموزان، جلوه‌ای از فعالیت گروهی عزیزان و مهارت آن‌ها در پژوهش و استفاده از نرم افزارها بود.
به لحاظ علمی، سرکار خانم عابدی (دبیر فلسفه و منطق) راهبری تیم را عهده‌دار بودند.